Bejelentkezés
ruhapróbára

Sokan azonnal rávágnák a választ: béreljem. De talán ez a kérdés nem ennyire egyszerű. Több mint három évtizede vagyok tulajdonosa a szegedi Aphrodite Menyasszonyi Ruhaszalonnak, így elmondhatom, hogy van némi rálátásom az esküvőkre. A pandémia óta nagyot változott ez a kérdés!

Üzletem hármas határ közelében fekszik, Magyarország, Románia és Szerbia közelében. Ezt azért akarom elmondani, mert mindhárom országból jönnek hozzánk menyasszonyok, így össze tudjuk hasonlítani a szokásokat.

Érdekes, hogy a „vegyem vagy béreljem” nem elsősorban anyagi kérdés. Nyilvánvaló, hogy egy menyasszonyi ruha bérlése kevesebbe kerül, mint a megvásárlása, de tapasztalatom szerint ez nem elsősorban anyagi természetű döntés. Például sok évvel ezelőtt Romániából szinte csak vásárlás miatt kerestek fel a menyasszonyok, pedig nem mondhattuk gazdagabb országnak akkor Romániát, mint hazánkat.

Az, hogy egy esküvői ruha mégiscsak saját legyen, s hogy ott lógjon hosszú évtizedekig a szekrényben, hagyomány kérdése. Ne felejtsük el, nagymamánk idejében mindenkinek ott volt az esküvői ruhája a szekrényben, és milyen boldogan mutogatta a mama, ezt a kedves ruhadarabot!

Sajnos ma, 2009-ben azt érzem, hogy nagyobb tisztessége van a házasságkötésnek akár Romániában akár Szerbiában, mint nálunk. S ha nagyobb súlyú az esemény, többet is áldoznak rá. Itthon nagyon ritka, hogy valaki megvásárolná az esküvői ruháját. Illetve kevesen vannak azok, akik szalonból veszik meg valamelyik neves cég ruhakölteményét. Érzésem szerint többen vannak azok a vásárlók, akik hirdetésre, vagy más módon kéz alól vesznek esküvői ruhát maguknak.

Én nem foglalok állást ebben a kérdésben, hiszem ezer tényezőtől függ a döntés, hogy „vegyem vagy béreljem”, bármelyik utat válasszuk, adjuk meg az esküvő súlyának megfelelő tiszteletet és eleganciát.

Megosztás