Bejelentkezés
ruhapróbára

Az esküvői ruha kiválasztásához érdemes előzetesen időpontot kérni a szalonokban. Ha nem bízunk saját magunkban, vihetünk magunkkal egy-két személyt, akiknek adunk a véleményére. Ők segítségünkre lehetnek a választáskor.

Vihetünk magunkkal a próbára hasonló magasságú cipőt, vegyünk fel megfelelő fehérneműt és feltétlenül szánjunk egy esküvői szalonra legalább egy-másfél órát.

A ruhapróbán célszerű több esküvői ruhát felpróbálni, s nem csak azt, vagy azokat, amiről azt gondoljuk, hogy jól áll nekünk, hanem amit esetleg az üzlet munkatársa ajánl. Mindenképpen próbáljunk fehér és színes (pezsgő színű, ekrü vagy karamell) ruhát is, mert kiderülhet a próba során, hogy bár egyik színhez ragaszkodunk, mégis jól áll a másik szín is.

A fazonokból is próbáljunk többet, s vegyük figyelembe a kényelmi szempontokat is: lehet, hogy egy ruha ellenállhatatlan, de pár óra viselés alatt kibírhatatlan. Csak addig tudnád viselni, mint az modell, akivel a fotó készült a ruháról. Mivel a menyasszonyi ruhában nem csak pompázni kell, de viselni kell egy egész estén át, fontos, hogy kényelmes legyen!

Az esküvői ruha kiválasztásánál több szempontot figyelembe kell venni:
- alkati adottságok
- személyiség
- melyik szín áll jobban (fehér vagy ekrü színű)
- fazon (szűk, A-vonalú,…)
- uszály!?
- milyen típusú ez esküvő: party vagy hajnalig tartó dínom-dánom
- melyiket ajánlják a szakértők, ismerősök
- s a legfontosabb: mi volt az álmunk!!!

Ha a szalon hozzájárul, készíthetünk egy “emlékeztető” fotót a legjobban tetsző ruhákról, hogy biztosan tudjuk, melyik esküvői ruhát, melyik esküvői szalonban találtuk. Ha végigjártuk azt a néhány üzletet, amit korábban kiválasztottunk, bizonyára lecsökken az esélyes menyasszonyi ruhák száma egy-két darabra. Ilyenkor aludjunk rá eggyet, s ha másnap is AZT akarjuk, akkor nem halogassuk a döntést, mert megelőzhet más, ezért foglaljuk le a ruhát az esküvő napjára!

Megosztás